Ostatné doplnky                       

    Spoločnosť tnaraH, s.r.o. ponúka ku dverám a oknám viacero doplnkov, ktoré umožňujú prispôsobiť vlastnosti okien a dverí požiadavkam zákazníka.

    Ponúkame nasledovné doplnky:

Kovanie na posuvné interiérové dvere:

   Kladkové posuvné kovanie sa vyznačuje jednoduchým a bezproblémovým pripevnením, tichým a kľudným chodom. Ďalšou prednosťou je uzavretý koľajnicový profil (na obr. v priereze). Vozík s dvoma kladkami z umelej hmoty a všetky diely kovania sú chránené proti korózii. Toto riešenie je pre svoju cenu ideálne pri posuvnom systéme v interiéry. Nie je možné ho použiť na posuvné dvere do exteriéru (napr. posuvno-sklopné balkóny) pretože sa zavreté dvere nedajú ideálne utesniť.

Pákový mechanizmus (otvárač okien a nadsvetlíkov):

   Pákový mechanizmus slúži na otváranie okien, umiestnených vo veľkých výškach. Výhodou výrobku je bezproblémová montáž aj pri hlboko zapustených rámoch, pretože nožnice aj tiahla sa montujú spredu. Otvárač poskytuje šírku otvorenia až 170mm. Všetky viditeľné časti sú z ľahkého kovu a po namontovaní nie sú viditeľné žiadne upevňovacie skrutky. Výrobok si tým udržiava vynikajúci design.

Elektrický vrátnik:

   Elektrický vrátnik slúži na diaľkové otváranie dverí pomocou domového telefónu a tlačidla. V kombinácii so zámkom G.U-SECURY Automatic, ktorý po zabuchnutí uzamyká dvere automaticky sa tak dá dosiahnuť vysoká bezpečnosť aj pri diaľkovom ovládaní. Takto dvere opatrené elektrickým vrátnikom, zámkom Automatic a samozatváračom je možné na diaľku otvoriť a po vpustení sa sami zavrú a zamknú.

Samozatvárač na vchodové dvere:

   Je to cenovo výhodné a kvalitné riešenie pre štandartné dvere. Jeho výhodou je novo vyvinutá montážna doska ktorá umožňuje optimálne nastavenie zatváracej sily pomocou trojstupňového prispôsobenia k veľkostí dverí. Vyznačuje sa spoľahlivosťou, cenovou výhodnosťou, konštantným a na kolísaní teploty skoro nezávislým priebehom zatvárania. Nemenej dôležitá je spoľahlivosť zatvárania v dôsledku možnosti nastavenia koncového dorazu.

Samozatvárač s klznou lištou:

   Samozatvárač sa vyznačuje špičkovým designom. Tento typ je o niečo drahší ako samozatvárač hore, avšak má atraktívne vyriešený optický vzhľad v dôsledku koľajničkového systému zatváraniu, takže z neho nevyčnieva rameno. Samozatvárač sa ponúka vo veľkej palete farieb. Výhodou je aj vysoký komfort prechádzania v dôsledku klesajúceho otváracieho momentu. Tento typ má tak isto spoľahlivé zatváranie s možnosťou nastavenia koncového dorazu.

Kovanie na zalamovacie balkónové dvere:

   Kovanie pre tri, až sedemkrídlové zhrňova cie skladacie elementy. Skladá sa z dvojkolieskových vozíkov, na ktorých je krídlo položené, respektíve zavesené. Vozíky, prítlak krídla a pánty medzi krídlam je možné nastavovať.

Kovanie na posuvno-sklopné dvere:

   Kovanie pre dvojkrídlové sklápacio-odsuvné prvky je ovládane jednou kľučkou s pohonom nožníc odvodeným od polohy kľučky, alebo paralelne vedenými nepoháňanými nožnicami. Kovanie sa skladá zo štvorkolieskových vozíkov spojených spojovacím tyčovým tiahlom. Vozíky pre pohyb, ovládacie prvky a prítlak krídla sú nastaviteľné. V sklopenej polohe je krídlo zaistené pred odsunutím.
   Ponúkame dva druhy ktoré sa v princípe líšia ovládaním. Pri kovaní poloautomat pri zasunutí dverí treba krídlo z polohy vyklopenej rukou pritlačiť obdobne, ako pri sklopnom okne a zaistiť kľučkou. Pri kovaní automat sa presun krídla z polohy sklopenej do polohy zavretej vykonáva kľučkou, vrátane zaistenia.