Okenné kovanie Sigenia AUBI

    Okenné kovanie Sigenia AUBI má dlhoročnú tradíciu a patrí ku svetovej špičke medzi kovaniami. Je to kovanie, ktoré sa vyznačuje vysokou kvalitou a presnosťou konštrukčných riešení. Kovanie AUBI je vysokokvalitné zinkované a chromátované kovanie. Samozrejmosťou tohto kovania je mikroventilácia pri otváravo-sklopnom riešení. Kovanie AUBI má nasledujúce inovačné prvky:

Prekryté spojenie:
   
Prekrytie rieši vzájomné uzamknutie spojovacích dielov. Prekryté spojenie spolu s fixáciou obvodového kovania v drážke zdvojuje istotu - je dosiahnutá trvale nemenná poloha zaťažovaných dielov.
Fixácia v drážke:
   
Toto patentované inovačné riešenie pôsobí ako bezpečnostné spojenie jednotlivých obvodových dielov s drážkou pre kovanie. Zaistí ich trvale nemennú polohu a naviac vďaka prídavnému vedeniu zaistí kolmé postavenie skrutiek v drážke.
Stredová fixácia:
   
Toto patentované inovačné riešenie pôsobí ako bezpečnostné spojenie jednotlivých obvodových dielov s drážkou pre kovanie. Zaistí ich trvale nemennú polohu a naviac vďaka prídavnému vedeniu zaistí kolmé postavenie skrutiek v drážke.
Zdvíhač krídla:
   
Patentovaný zdvíhač krídla predstavuje výrazný pokrok v technike okenného kovania. Konštruktéri AUBI ním vyriešili jeden z najboľavejších problémov po dlhodobejšom používaní muselo byť krídlo až doteraz pri zatváraní obvykle pridvihnuté. Zdvíhač krídla to robí automaticky tak, že bez trenia nabieha na opornú plochu podporného dielu. Zaistí tak dlhodobú životnosť okna a ušetrí výrobcovi drahé dodatočné práce, eventuálne nápravy reklamovaných závad.
Zábrana uzavretia:
   
Zábrana uzavretia vylučuje samovoľné uzavretie výklopného krídla pri prievane.
Aretácia výklopnej polohy:
   
Samo nastavovací sa uhol vyklopenia zaistí optimálnu polohu krídla. Je odstránené klopania a chvenie krídla vo vyklopenej polohe spôsobované vonkajšími vplyvmi. Pre všetky veľkosti krídla je potrebný jediný vyklápací mechanizmus.
Poistka riadenia:
   
Poistka riadenia vo výklopnej polohe patrí k sériovej výbave a vylučuje chybnú manipuláciu s kľučkou vo výklopnej polohe krídla.
AUBI 300 safety plus!:
   
Novým bezpečnostným kovaním rady 300 Safety PLUS! AUBI opäť dokázalo výsostne inovačný charakter konštrukčných riešení. Podstata tohoto riešenie bazíruje na využití dvojstupňového uzatváracieho systému, ktorý predstavuje v mnohých smeroch revolúciu v konštrukcii okenného kovania. Ďalšími prednosťami sú modulárne aplikácie a racionálna montáž. Tento na trhu unikátny systém vytvára pre výrobcu okien optimálne predpoklady na získanie relevantnej trhovej výhody.