Dverové kovanie G-U

    Dverové kovanie G-U je bezpečnostné dverové kovanie poskytujúcu zvýšenú ochranu proti vlámaniu v porovnaní s bežnými zámkami. S trojbodovými, alebo päťbodovými uzávermi sa zlepšuje odolnosť dverí proti vlámaniam a zvyšuje sa zabezpečenie domových a bytových dverí pred násilným otvorením a vniknutím do objektu. Pozitívnym dôsledkom je zvýšenie osobnej bezpečnosti a ochrany majetku. Dverové kovanie G-U má nasledovné charakteristické prvky:

Mechanizmus uzáveru:
   V srdci mechanizmu uzáveru sú utesnené planétové ozubené prevody zabezpečujúce ľahký chod zámku. Utesnenie zo všetkých strán chráni ozubenie proti nečistote. Trvanlivé mazanie vylučuje dlhodobo údržbu. Samočinná aretácia zámku v polohe otvorenej i uzavretej znemožňuje násilné odtlačenie závory.
Výkyvné hákové uzávery SH:
   Riešenie poskytuje vysokú ochranu. Masívne kovaná oceľová háková závora je stabilná a robustná. Vysunutie 24mm zabezpečuje spoľahlivé uzamknutie. Presahuje požiadavky formulované v norme DIN. Uzáverové prvky sú utvárané tak, aby sa hák v uzamknutej polohe zakliesnil za uzáverovým protiplechom. Tím sa zamedzuje vysadenie krídla z pántov i násilnému otvorení po roztiahnutí zárubne. Vo vysunutej polohe je háková závora aretovaná. Nemožno ju silou stlačiť späť. Systém G. U-SECURY SH sa dodáva vo variantoch s dvoma hákovými závorami SH2, so štyrmi závorami SH4 a s dvoma hákovými závorami a dvoma uzáverovými valčekmi SH/R.
Uzávery s výsuvnými kolíkmi SB:
   Vysunutie závory o 20mm, - kolíku 11mm. Pre optimálny prítlak krídla má model SB/R dva uzatvárajúce valčeky. Program G.U-SECURY sa dodáva vo variantoch s dvomi výsuvnými kolíkovými závorami SB2, so štyrmi výsuvnými kolíkovými závorami SB4 a s dvoma kolíkovými závorami a dvoma uzáverovými valčekmi SB/R.
Uzávery s valčekmi R:
   Program G.U-SECURY so štyrmi nastaviteľnými uzáverovými valčekmi R4. Štyri uzáverové valčeky s možnosťou nastavenia (+/-1 mm) poskytujú optimálny prítlak krídla - dôležitý pre tepelnú a zvukovú izoláciu. Tento valčekový systém sa kombinuje s programom výkyvných hákových uzáverov SH a s programom uzáverov s plochými závorami SB. Uzávery s valčekmi R 4 s mechanizmom uzáveru sa používa ako štandartné kovanie na dvere dodávané našou firmou pri objednávke vchodových dverí.
Uzávery s výkyvnými závorami ST:
   Výkyvné závory ST nevyžadujú frézovanie pri zapúšťaní do profilu krídla. Hodia sa presne do štandardnej profilovej drážky 16mm, dôležitá prednosť hlavne u plastových systémov s vloženou oceľovou výstuhou.
G-U Secury automatic:
   Automatický dverový zámok so samočinným trojbodovým uzamknutím krídla dverí. Výhody zámku spočívajú v tom, že sú automaticky držané v troch miestach aj pri neuzamknutých dverách, čo zvyšuje tesnosť, zabraňuje deformácii krídla dverí a je to dôležité najmä pri použití profilov z farebného plastu. Strelky zámku sú pri zatvorených vysunuté 20mm a blokované voči spätnému zasunutia, čo zvyšuje odolnosť voči vlámaniu. Odpadá namáhavé zamykanie kľúčom pri tuhom tesnení, resp. pri deformácii krídla dverí, dvere stačí za sebou zabuchnúť a zaistiť kľúčom. Rámové protikusy a zapadací plech sú nastaviteľné a umožňujú optimálne nastavenie tesnosti dverného krídla. V prípade potreby použitia zámku na dvere s elektrickým ovládaním, existujú zámky s integrovaným elektrickým otváračom.