Systém Ponzio NT78

   
Trojkomorový hliníkový profil s prerušeným tepelným mostom. Je určený predovšetkým pre vonkajšie konštrukcie, u ktorých je požadovaná tepelná izolácia a vysoký estetický štandard, ako sú okná, dvere, vchodové dvere, výklady, balkónové dvere a pod. Tento systém má uplatnenie hlavne na budovách verejného sektoru (školy, banky, administratívne budovy, nemocnice atď.)  ale aj na rodinných domoch.  V systéme sú použité izolačné vložky o šírke 34 mm, s naneseným špeciálnym nízkoemisným povlakom.  Trojkomorová konštrukcia a dodatočné vystúženie umožňuje zhotovenie prvkov veľkých rozmerov.
MATERIÁL :
3 - komorový systém z kvalitných talianskych hliníkových profilov PONZIO, so stavebnou hĺbkou 78 mm a prerušením tepelného mostu. Tepelno izolačná vložka na prerušenie tepelného mostu so šírkou 34 mm. Hladký povrch pre ľahkú údržbu a čistenie.


VÝPLŇ :
Systém PONZIO NT78 umožňuje použitie skla, výplňou typu "sandwich", kovových dosiek, sadrokartónov a to v hrúbke od 18 do 60 mm.

 
TESNENIA :
Dve celoobvodové trvalo pružné tesnenia EPDM (jedno na ráme, jedno na krídl ) dokonale utesnia proti vnikaniu vody a poveternostným vplyvom. Sklo a výplne utesnené trvalo pružným tesnením EPDM. Farba tesnení je štandardne čierna.


FAREBNÉ PREVEDENIE :
Hliníkové profily sú podrobované anodizácii alebo lakovaniu. Dostupné sú všetky farebné odtiene palety RAL, anodizáciou sa potom dosahujú farby ako: zlatá, tmavohnedá, šampanská alebo odtieň prirodzeného hliníka. Práškové nanášanie farby je prevádzané technológiou vyhovujúcou európskym normám, potvrdené akostnou značkou Qualicoat, zaručujúcou dlholetú najvyššiu kvalitu povrchu hliníkových profilov.

KOVANIE :
Používame jednobodové uzatváranie KFV49, alebo trojbodové uzatváranie KFV2750 a KFV2500 v závislosti od dĺžky dverí. Štandardne v základnej triede bezpečnosti a striebornej povrchovej úprave.
Vrchné kovanie štandardne v základnej bezpečnostnej triede. Patentová vložka
CISA 2000 - štandard s troma klľúčmi alebo CISA ASIX - bezpečnostná na 3-bodový zámok. 3 pánty odolné proti vysadeniu, nastaviteľné vo všetkých smeroch. Hliníkový prah.


Technické parametre systému Ponzio NT78
Systém: Ponzio NT78
Popis: Okenno-dverový systém s termickou izoláciou.
Použitie: Výroba okien, dverí, balkónov,  deliacich stien, vonkajších priestorových konštrukcií
Hĺbka zárubne: 78 - 86 mm
Hĺbka krídla: 78 - 86 mm
Hrúbka výplne: 18 - 60 mm
Mat. skupina: 1.0 (podľa DIN 4108)
Term. prevod: 34 mm
Pripustenie: AT-15-6546/2004 „Okná a balkonové dvere systém Ponzio NT78 z hliníkových profilov s izolačnou vložkou“.